O mne

Som človekom, ktorého odjakživa fascinovali dva fenomény – príroda a ľudská myseľ.

Praxi bdelej pozornosti (mindfulness) sa venujem viac ako polovicu svojho života. Prvé dvojtýždňové ústranie som absolvoval v r. 2006. S každým ďalším intenzívnym ústraním (SR, ČR, Taliansko, Barma, Srí Lanka) sa prehlbovali nielen moje skúsenosti s fungovaním ľudskej mysle, ale i schopnosť využívať tieto poznatky v bežnom živote.

Každodenná skúsenosť s využívaním princípov mindfulness v rôznych životných situáciách a prvé laické úspechy so sprevádzaním ľudí v mojom okolí, ma priviedli na dráhu profesionálneho lektora techník mindfulness (certifikovaný lektor mindfulness a kouč).

Napriek tomu, že som sa rozhodol zanechať dráhu vedeckého pracovníka, vo svojej praxi naďalej vychádzam z overených poznatkov rôznych vedeckých disciplín. V súčasnosti je to predovšetkým moderná neuroveda, ktorá prináša stále nové a neraz doslova prevratné zistenia o schopnosti praxe mindfulness pozitívne ovplyvňovať mozgové centrá zodpovedné za kognitívne funkcie, emočnú inteligenciu, zvládanie náročných životných situácií či dlhodobé stavy vyrovnanosti a duševnej pohody každého z nás.

Mojou životnou misiou je prinášanie bdelej pozornosti do vzdelávania a výchovy detí a na pracoviská ich rodičov. Naplnenie však nachádzam aj vo vedení individuálnych a skupinových kurzov, ktoré sú dostupné širokej verejnosti.

Všetky mnou poskytované tréningy, prednášky a zážitkové workshopy sú striktne sekulárne, oslobodené od akýchkoľvek náboženských doktrín. Používam len vedecky a terapeuticky zastrešené prístupy.

Inšpriáciu hľadám najmä v tichu vlastnej mysle a tiež v prácach Jacka Kornfielda, Jon Kabat Zinna, Sharon Salzbergovej, Daniela Golemana, Josepha Goldsteina, Freda Kofmana, Marshala B. Rosenberga a najnovšie aj Orena Jay Sofera.

Vo svojej práci si zakladám na diskrétnosti, bezpodmienečnej dôvere a hlbokom záujme o situáciu klienta. Všetky moje ponúkané služby sú bez rizika.

Pracujem s vašim skutočným potenciálom

Ako certifikovaný kouč sa zameriavam na identifikáciu a rozvoj ľudského potenciálu. Prácu so skutočným potenciálom človeka totiž považujem za kľúčovú pre dosiahnutie autentického osobného i profesijného cieľa.

Transformačné koučingové rozhovory ponúkam predovšetkým začínajúcim podnikateľom, podnikateľom hľadajúcim nové príležitosti a výzvy, ľuďom na životnom rozcestí a tým, ktorí majú pred sebou dôležitý cieľ, no na ceste k nemu sa im nedarí spraviť skutočný pokrok.

Týmto cieľom môže byť prakticky čokoľvek, pokiaľ to je etické, pozitívne a nejakým spôsobom merateľné (aby bolo zrejmé, či sa klient k cieľu naozaj posúva). Koučingové sedenia však môžu byť zamerané i na to, ak sa človek chce zbaviť nejakého zlozvyku.