Prvé ohlasy na kurz mindfulness v Žiline

Späť na Blog

Prvé ohlasy na kurz mindfulness v Žiline

Začiatkom jesene sa v žilinskom centre GAIA otvorí ďalší kurz mindfulness. Budeme sa stretávať každý pondelok v čase 16.30 – 17.45, začíname 16. septembra. Kurz trvá desať týždňov a je určený začiatočníkom a mierne pokročilým praktikujúcim. Bližšie otázky rád zodpoviem prostredníctvom emailu: info@mindcoach.sk alebo telefonicky 0915 618 679 (volať prosím Po-Pia 8.00 – 17.00). Zopár postrehov od účastníkov predchádzajúceho kurzu:

“Kurz bdelej pozornosti sa mi veľmi páčil. Spoznala som rôzne techniky, ako si udržať alebo vrátiť pozornosť počas bežného dňa, čo bolo pre mňa aj najväčším prínosom. Zmeny som si všimla hlavne v práci, že problémy riešim ľahšie, rýchlejšie a s menším stresom ako predtým. Páčilo sa mi že hodiny boli prepletené praxou aj teóriou, ktorá bola vždy dobre vysvetlená príkladmi zo života. Kurz určite odporúčam všetkým a predovšetkým tým, ktorí majú pocit, že im život uteká pomedzi prsty =)”

Marianna Majerčíková, Žilina

Mindfulness – myslím si, že mi to dalo nový pohľad na realitu a vlastné vnímanie skutočnosti. Že nie vždy sa musím riadiť tým, čo je na prvý pohľad evidentné, alebo tým čo mi núka moja myseľ častokrát ovplyvnená nejakou emóciou, úzkosťou, očakávaním, strachom a pod. Som kresťanka a udivuje ma univerzálnosť uplatnenia tejto metódy. Takisto vítam nový pohľad na budhizmus, je to pre mňa veľké obohatenie – spoznávať túto kultúru

Pavlínka Lazarková, Ochodnica

„Kurz mindfulness mi umožnil porozumieť konceptu bdelej prítomnosti a osvojiť si základné postoje, aby som mohol bdelú pozornosť trénovať, udržiavať a rozvíjať. Zvlášť užitočné sú techniky neposudzovania a nálepkovania. Už po niekoľkých hodinách kurzu som sa stal lepším a predovšetkým menej zaujatým pozorovateľom seba samého a sveta navôkol.

Daniel Harček, Žilina

Vďaka mindfulness som sa naučil lepšie zvládať emócie, stres a brať veci s nadhľadom. Aj keď to znamená každodenné úsilie, verím, že mindfulness dokáže priniesť do života skutočný vnútorný mier.

Maroš Hlatký, Kysucké Nové Mesto

Zdieľajte tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Späť na Blog