Vipassana a Qi Gong pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Kurz Description

Popis Kurzu

Online kurz všímavej a nezraňujúcej komunikácie v sebe kombinuje princípy systému nezraňujúcej komunikácie (Nonviolent communication, Marshall B. Rosenberg) a prvky bdelej pozornosti (Mindfulness). Zmyslom tohto kurzu je naučiť sa komunikovať tak, aby bol rozhovor nástrojom vzájomného prepájania, nie naopak.

Predĺžená víkendovka (21. – 25. septembra) intenzívnej meditácie vipassana obohatená o energeticko-relaxačné cvičenia QiGong v krásnom prostredí meditačného centra Javorie. Tento kurz je určený predovšetkým tým, ktorí chcú v bezpečných podmienkach zakúsiť efekty hlbšej meditácie. Na svoje si však celkom určite prídu aj pokročilí praktikujúci.

Meditačnú prax spestria okrem cvičení QiGong aj kruhové skupinové zdieľania a večerné prednášky. Súčasťou kurzu je aj pravidelné individuálne interview s učiteľom (cca 10 min. denne).

Týmto nevšedným zážitkom Vás budú sprevádzať dve tváre iniciatívy Spolubytie: Dušan Šebo – kouč a učiteľ meditácie vipassana a Anna Smetanová – inštruktorka Qi Gong, Nei Gong a Nei Dan. 

Začneme už v stredu 21. septembra večer a uzatvárací kruh si dáme v nedeľu  po raňajkách. 

Tím lektorov

Mgr. Dušan Šebo, PhD. je kouč a učiteľ meditácie vipassana, ktorú praktikuje od roku 2003. Svoje meditačné skúsenosti nadobúdal predovšetkým pod vedením budhistického mníha ctihodného Sujivu. V rôznych krajinách Európy a Ázie však absolvoval intenzívne meditačné ústrania  aj pod vedením ďalších významným majstrov meditácie vipassana, napr. ct. U Pandita, ct. Pemasiri, či ct. Dhammajiva Maha Thero. Povolenie k vyučovaniu meditácie vipassana obdržal v r. 2001 od ctihodného Sujivu. 

Dušan sa vo svojej koučingovej praxi zaoberá témami emocionálnej inteligencie detí a dospelých, nenásilnou komunikáciou a pracovno-životnou rovnováhou. Zameriava sa predovšetkým na prepájanie hlbokej všímavosti s každodenným životom. Vďaka tomu pomáha svojim klientom aj s takými výzvami ako sú napríklad bolesti, závislosti, problémy so spánkom, či životné ciele a križovatky. Je iniciátorom projektu Spolubytie.

 

 

 

 

 

Mgr. Anna Smetanová, PhD. (www.nature-reconnection.eu) je koučka, lektorka, facilitátorka a certifikovaná inštruktorka Qi Gong, Nei Gong a Nei Dan podľa tradície Wudang. Taoistickej ceste sa venuje pod vedením čínskych a európskych majstrov od roku 2014. Venuje sa aj tibetskému tréningu Lojong a meditácii všímavosti.

Anna prepája vonkajšiu i vnútornú prácu spôsobom, ktorý umožňuje znovunadobudnutie rovnováhy – na fyzickej i psycho-emocionálnej úrovni. Venuje sa individuálnym i skupinovým procesom, pri ktorých kladie dôraz na skúmanie a harmonizáciu vzťahu medzi vnútrom, fyzickým telom a vonkajším prežívaním sveta, v ktorom žijeme.  Je iniciátorkou  projektu Spolubytie.

Tematická časť

Intenzívna meditačná prax a každodenný život

Praktická časť

Vipassana v sede a v chôdzi + Qi Gong

Cieľ kurzu

Rozvoj vnútornej rovnováhy a vhľadu

Forma kurzu

Prezenčne v meditačnom centre Javorie

Okruh tém, ktorým sa v rámci tohto kurzu venujeme

Streda – Úvod do meditácie vipassana

Štvrtok – Základné prekážky a práca s nimi

Piatok – Faktory pokroku rozvoja vhľadu

Sobota – Prehlbovanie praxe v každodennom živote

 

Program:

5.00 budíček a ranná hygiena

5.30 qigong s Ankou

6.30 meditácia v sede

7.30 raňajky

8.30 meditácia v chôdzi

9.30 meditácia v sede

10.30 meditácia v chôdzi

11.30 meditácia v sede

12.30 obed, odpočinok

14.00 meditácia v chôdzi

15.00 meditácia v sede

16.00 meditácia v chôdzi

17.00 meditácia v sede

18.00 qigong s Ankou, odpočinok

19.30 večerná téma

20.30 meditácia v chôdzi

21.00 meditácia láskavosti (mettá)

Ubytovanie a strava 

Tento kurz organizačne zastrešuje meditačné centrum Javorie, ktoré je známe nielen príjemným prostredím, nadštandartným ubytovaním, ale i chutnou vegetariánskou stravou.

 

Prihlasovanie a cena

Maximálny počet účastníkov je 20. Cena kurzu je 136 EUR (záloha 68 EUR) a zahŕňa náklady na stravu a ubytovanie. Odmena pre učiteľa sa uskutočňuje tradičnou formou dobrovoľného daru (tzv. dány). Prihlasovať sa možno priamo na stránkach meditačného centra Javorie. Otázky k tomuto kurzu však môžete napísať aj do prihlasovacieho formulára na tejto stránke (odporúčame skontrolovať správne zadaný kontaktný email), prípadne telefonicky: 0915 618 679 (Po-So 8.00-16.00)

Referencie

Prihlásenie na kurz    Kurz Details