Cez prehĺbenie všímavosti k rozprúdeniu životnej energie

Kurz Description

Popis Kurzu

Online kurz všímavej a nezraňujúcej komunikácie v sebe kombinuje princípy systému nezraňujúcej komunikácie (Nonviolent communication, Marshall B. Rosenberg) a prvky bdelej pozornosti (Mindfulness). Zmyslom tohto kurzu je naučiť sa komunikovať tak, aby bol rozhovor nástrojom vzájomného prepájania, nie naopak.

Pripravili sme pre Vás jedinečný kurz, ktorého esenciou je spojenie všímavosti a vnútornej transformácie (rozpustenie vnútorných blokov, uvoľnenie bolesti a stresu). 

Prvé dva dni intenzívneho kurzu cez prehlbovanie všímavosti štíšime myseľ a rozvinieme nacítenie vnútorných procesov. Meditačnú prax spestria kruhové skupinové zdieľania a večerné prednášky k téme všímavosti. V ďalšej časti kurzu sa cez dynamickejšie techniky Nei Gong presunieme k rozpúšťaniu hrubých foriem energie akými sú rôzne bloky a bolesti, čím dochádza k rozprúdeniu životnej energie. 

Týmto nevšedným zážitkom Vás budú sprevádzať dve tváre iniciatívy Spolubytie: Dušan Šebo – kouč a učiteľ meditácie vipassana a Anna Smetanová – inštruktorka Qi Gong, Nei Gong a Nei Dan. 

Začneme už v stredu 1. júna večer a uzatvárací kruh si dáme v nedeľu  5. júna na obed. To všetko sa udeje v malebnom prostredí Kotrčinej Lúčky pri Žiline. 

Kurz je otvorený pre ľudí, ktorý majú aspoň základné skúsenosti s praxou vipassana/mindfulness alebo Qi Gong/Nei Gong, prípadne v nejakej príbuznej disciplíne (jóga, tai-chi…). Obzvlášť prínosný je pre tých z Vás, ktorí si chcú rozšíriť obzory spojením týchto metód. Hoci v našom priestore ide o nevšedné spojenie, vo východnej časti sveta tieto prístupy koexistujú už po stáročia. Kurz sme pripravili pre ľudí, ktorí majú odvahu objavovať na rozmedzí prístupov. 

Tím lektorov

Mgr. Dušan Šebo, PhD. je kouč, lektor mindfulness a nenásilnej komunikácie. Praxi všímavosti (mindfulness) sa venuje už 20 rokov. Absolvoval viacero intenzívnych meditačných ústraní v Európe a v Ázii pod vedením významným majstrov meditácie všímavosti a vhľadu. Povolenie k vyučovaniu meditácie vipassana obdržal v r. 2001 od ctihodného Sujivu. 

Dušan sa na prepájanie hlbokej všímavosti s každodenným životom. Ako kouč kladie dôraz na rozvoj všímavosti, vďaka čomu pomáha klientom s takými výzvami ako sú napríklad bolesti, závislosti, problémy so spánkom, či životné ciele a križovatky. Je iniciátorom projektu Spolubytie.

 

 

 

 

 

Mgr. Anna Smetanová, PhD. (www.nature-reconnection.eu) je koučka, lektorka, facilitátorka a certifikovaná inštruktorka Qi Gong, Nei Gong a Nei Dan podľa tradície Wudang. Taoistickej ceste sa venuje pod vedením čínskych a európskych majstrov od roku 2014. Venuje sa aj tibetskému tréningu Lojong a meditácii všímavosti.

Anna prepája vonkajšiu i vnútornú prácu spôsobom, ktorý umožňuje znovunadobudnutie rovnováhy – na fyzickej i psycho-emocionálnej úrovni. Venuje sa individuálnym i skupinovým procesom, pri ktorých kladie dôraz na skúmanie a harmonizáciu vzťahu medzi vnútrom, fyzickým telom a vonkajším prežívaním sveta, v ktorom žijeme.  Je iniciátorkou  projektu Spolubytie.

Tematická časť

Vnútorná transformácia

Praktická časť

Vipassana + Qi Gong

Cieľ kurzu

Rozprúdenie vnútornej energie

Forma kurzu

Prezenčne v prírode

Okruh tém, ktorým sa v rámci tohto kurzu venujeme

Ubytovanie a strava 

Prespanie je možné v dome s vlastným spacákom a karimatkou, prípadne v stane alebo len tak pod hviezdami:) Strava je zabezpečená od stredy večere až po nedeľný obed. Čaká Vás chutné vegetariánske jedlo. 

 

Prihlasovanie a cena

Počet účastníkov je obmedzený na šesť. Cena kurzu je 385€ (záloha 150 eur), vrátane stravy a ubytovania. Prihlasovať sa možno cez email: spolubytie@gmail.com. Prípadné otázky radi zodpovieme aj telefonicky: 0915 618 679 (Po-So 8.00-18.00)

Referencie

Prihlásenie na kurz    Kurz Details