Novoročný skupinový kurz bdelej pozornosti v žilinskom centre GAIA

Späť na Blog

Novoročný skupinový kurz bdelej pozornosti v žilinskom centre GAIA

Čo tak vstúpiť do nového roka s tým, že začnete systematicky trénovať svoju myseľ? Počas 10 týždenného kurzu sa naučíte ako zvládnuť prakticky akúkoľvek životnú situáciu. Pochopíte základné princípy fungovania vašej mysle a budete vedieť ako s nimi narábať na ceste k vyrovnanosti a osobnej integrite. Bližšie sa oboznámite so svojími mentálnymi blokmi a osvojíte si techniky systematickej práce s týmito blokmi. Osvojíte si a postupne prehĺbite základné techniky bdelej pozornosti tak, aby ste ich dokázali využiť v bežnom živote – v práci, v rodine, vo vzťahoch, v komunikácii.

Stretávať sa budeme každý utorok počnúc 14. januárom v čase 17.00-18.30. Ak vám nevyhovuje dátum a chceli by ste byť informovaný o ďalších kurzoch, napíšte to na info@mindcoach.sk. Referencie na kurz od predchádzajúcich účastníkov: https://mindcoach.sk/prve-ohlasy-na-kurz-mindfulness-v-zili…/

K vedecky preukázaným terapeutickým prínosom tejto praxe je najmä redukcia stresu a úzkostí, liečba a prevencia depresívnych stavov, zvládanie chronických bolestí, predchádzanie syndrómu vyhorenia (burnout), zlepšenie schopnosti zaspávania a pod. V pracovnej oblasti je to najmä zvládanie záťažových situácií, zlepšenie riadiacich a komunikačných schopností a efektívne rozhodovanie sa. V bežnom živote patria k najbežnejším prínosom najmä rozvoj emočnej inteligencie, duševná pohoda, osobnostná integrita , vyrovnanosť, zlepšenie kognitívnych schopností (pamäť, triedenie a spracovávanie informácií), zlepšenie schopností nadväzovať a udržiavať vzťahy, predchádzanie vzniku konfliktných situácií (a ich prípadné riešenie), hlbšie prežívanie všedných zážitkov. 

Techniky mindfulness sa úspešne aplikujú aj v školstve a vrcholovom športe.


Okrem základných techník bdelej pozornosti budeme pracovať aj s technikami na rozvoj súcitu a sebasúcitu, láskyplnej dobrotivosti, vďačnosti a vnútornej motivácie.

Každé stretnutie pozostáva z teórie (+ krátka diskusia k téme) a praxe.
Tento kurz má preventívny charakter no po konzultácii s lektorom ho možno využiť aj ako vhodnú súčasť psychoterapie.

Kurz vedie certifikovaný lektor mindfulness a kouč Mgr. Dušan Šebo, PhD. (mindcoach.sk). V prípade záujmu a dodatočných informácií kontakt na lektora: info@mindcoach.sk, 0915 618 679 (Po – Pia 8.00-17.00). Miesto konania kurzu: centrum GAIA, A. Kmeťa 1 (vedľa OC Mirage) Žilina. Cena kurzu je 70 eur. Maximálna kapacita kurzu je 12 ľudí.

Zdieľajte tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Späť na Blog