Cesta sPokojného muža 2025

Štyri víkendové stretnutia, počas ktorých sa budeme venovať zdravej cieľavedomosti, autentickej životnej sPokojnosti, budovaniu funkčných vzťahov, technikám funkčného dýchania a ich významu v sebauzdravovaní a revitalizácii organizmu. Posledné víkendové stretnutie bude venované intenzívnemu tréningu všímavosti s cieľom rozvoja vyrovnanosti a vnútornej slobody.

Oheň partnerstva. Ústranie venované regenerácii mužskej sily vo vzťahu. 23. – 26. februára 2023, Za obzorom (Skýcov).

Skupinové mužské ústranie, na ktorom dokonale vypneš a načerpáš silu. Cestou meditácie vipassana, Ťa krokom za krokom povediem k tichu, ktoré je základom skutočnej vnútornej slobody. Vystúpiš nad horizont vlastných strachov, chtíčov a všetkého, čo Ti píli krv. Nahliadneš na veci z úplne novej perspektívy. Zistíš, že jedine z tohto miesta je možné veci skutočne riešiť a tvoriť tak, aby Tvoj život napĺňala autentická životná sPokojnosť.

V bezpečnom kruhu ostatných mužov sa dostane podpory čomukoľvek z toho, čo sa rozhodneš v sebe otvoriť.

Naša komunikácia je miestom, kde robíme veľa zbytočných chýb. Preto sa zľahka dotkneme aj princípov komunikácie, ktorá je konštruktívna a nenásilná zároveň. Veľmi jednoducho a stručne si vysvetlíme a vyskúšame základné princípy reči, ktorá spája.

Tri ohne. Spoločné ústranie dvanástich mužov. 17. – 20. 11. 2022, Vysoké Tatry.

Toto ústranie som pripravil pri príležitosti 40. výročia mojich narodenín. Je určený špeciálne pre mužov, pretože bude venovaný uzdraveniu mužskej sily.

My všetci sme na dennej báze konfrontovaní s prejavmi zaslepenosti, nekontrolovanej agresie a prízemných chtíčov, ktoré krok za krokom vedú tento svet do záhuby. Myslím si, že väčšina týchto neduhov je, žiaľ, mužskej povahy. Dotýka sa ma to a už to viac nedokážem prehliadať.

Som presvedčený, že jednou z kľúčových úloh dnešných dní je práve uzdravenie mužského srdca.

Preto sa chcem počas tohto ústrania prihovoriť predovšetkým k vám, muži. Je najvyšší čas skrotiť démonov v nás. Tento svet neodkladne potrebuje, aby kontrolu nad našou mysľou prevzali archetypy odvážnych bojovníkov a múdrych starešinov. Tento svet nepotrebuje ďalších vojakov, ale pokoja milujúcich bojovníkov.

Počas tohto ústrania sa chcem s vami podeliť o odkaz, ktorý mi odovzdali najdôležitejšie osobnosti môjho života. Chcem s vami zdieľať myšlienky a techniky práce s mysľou, ktoré som si od nich osvojil. Pretože práve tieto nástroje boli kľúčovými v transformácií aj môjho kedysi zraneného srdca a zakalenej mysle. Pozývam vás k ohňu.

Workshop „Rodič a dieťa“: Podpora vzťahu cez zážitok a rozvoj všímavosti

Vybudovať zdravý a funkčný vzťah so svojím dieťaťom je snom každého rodiča. Je však verejným tajomstvom, že je to obrovská výzva, ktorú nie je jednoduché ustáť. Najmä v súčasnosti, kedy čelíme návalu povinností, deadlinov, záplave informácií a všemožným tlakom. Na sobotu 11.6. sme v Kotrčinej Lúčke pri Žiline pripravili workshop vyživujúci funkčný vzťah rodiča s jeho dieťaťom.